Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu

AKTUALNOŚCI, strona 2:

ogłoszenie

Utworzono dnia 29.05.2024
OGŁOSZENIE !!!
 
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu zatrudni osoby posiadające wykształcenie medyczne ( pielęgniarka, pielęgniarz, ratownik medyczny ) chętne do podjęcia pracy. Zapewniamy umowę o pracę na pełny etat ,1/2 etatu lub umowę zlecenie .
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numer 15 832 39 24 (wew. 110) .

występ Sandomierskich Seniorów

Utworzono dnia 29.05.2024
Dzisiaj w programie muzyczno-słownym wystąpili przed naszymi seniorami grupa artystyczna ,,Śpiewaków " Sandomierskich Seniorów z repertuarem piosenek cygańskich przeplatane ze wzmiankami o cygańskich tradycjach. Artyści przebrani w kolorowe stroje wyśpiewując znane przeboje takie jak ,, Ore , ore ..." czy ,, Cyganeczka Zosia" zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy, w której uczestniczyli nie tylko mieszkańcy, ale także Pani Dyrektor placówki - Renata Tańczyk oraz Pani Agnieszka Łukasiewicz - kierownik jednego z działów . Nie mogło obyć się bez wróżb . Zabawa była przednia .
Dziękujemy całej grupie - Pani Ewie Cieślak - opiekunowi artystycznemu , pani Barbarze Toś, pani Halinie Zarębie , pani Izabeli Semkowicz oraz Panu Janowi Podlewskiemu za wspaniały występ
czytaj dalej na temat: występ Sandomierskich Seniorów

Codzienna rutyna, podstawowe zasady pielęgnacji i higieny -spotkanie trzecie

Utworzono dnia 29.05.2024
To już trzecie- ostanie spotkanie realizowane w ramach zadania publicznego pod tytułem ,, Codzienna rutyna, podstawowe zasady pielęgnacji i higieny". uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer z Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu oraz opiekunka grupy- Pani Marta Wojciechowska jak zawsze miały pełne ręce pracy. Wyobraźnia , umiejętności młodych fryzjerek pozwoliły stworzyć naszym podopiecznym schludne i jakże eleganckie fryzury. Dla naszych seniorów nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku. Jesteśmy wdzięczni ze to właśnie Wy mogliście gościć w naszym Domu i zadbać o naszych mieszkańców. Dziękujemy za tak miłe spotkania i mam nadziej że do zobaczenia w krótce .
Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Sandomierzu .
czytaj dalej na temat: Codzienna rutyna, podstawowe zasady pielęgnacji i higieny -spotkanie trzecie

turniej gier logicznych i planszowych - seniorzy vs. uczniowie

Utworzono dnia 23.05.2024

Popołudnie gier - właśnie taki pomysł mieli uczniowie z @Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mściowie , ponieważ nasi seniorzy chętnie spotykają się z młodzieżą , aby wspólnie spędzić grając w gry logiczne czy planszowe. Gry, to nie tylko forma rozrywki , ale także uaktywnianie mieszkańców poprzez wykonywanie czynności, rozbudzanie inteligencji, pamięci i logiki. To także świetna zabawa gdzie angażują się zarówno seniorzy jak i młodzież. Dziękujemy opiekunowi grupy- Pani Monice Szlachcińskiej oraz uczniom za wspólnie spędzony czas .

czytaj dalej na temat: turniej gier logicznych i planszowych - seniorzy vs. uczniowie

piosenki harcerskie

Utworzono dnia 21.05.2024
W klimacie harcerskich piosenek i zabaw upłynęło dzisiejsze przedpołudnie w naszym Domu. Mieszkańcy mogli wysłuchać i podziwiać występ zuchów Złote Orły oraz uczniów z Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu , którzy pod opieką Pani Małgorzaty Stylskiej , Pani Moniki Dziubińskiej oraz przy akompaniamencie Pana Adama Stylskiego wykazali swój talent artystyczny. W spotkaniu uczestniczyła także Pani dyrektor naszej placówki- Renata Tańczyk , która również była pod wrażeniem występu. Dziękujemy opiekunom za zorganizowanie tak wspaniałego spotkania oraz uczniom za wielkie zaangażowanie .
Czuwaj ! ! ! !
czytaj dalej na temat: piosenki harcerskie

wędkowanie nad zbiornikiem wodnym w Zdanowie

Utworzono dnia 14.05.2024
Piękna pogoda zachęca do spacerów czy wycieczek, dlatego grupa seniorów naszego Domu , mogła spędzić dzisiejsze przedpołudnie relaksując się nad zbiornikiem wodnym w Zdanowie. Wędkowanie - które sprawiło największą frajdę( szczególnie panom), połączone było z ogniskiem przy którym spędziliśmy wspaniale chwile na rozmowach, a także przyśpiewkach. Nie ma takich słów , by opisać radość i zadowolenie mieszkańców .
Dziękujemy Koło PZW nr 53 Zdanów za umożliwienie nam tak wspaniałego wypoczynku nad zbiornikiem . Nie ma lepszego relaksu jak cisza, spokój i wędkowanie .
czytaj dalej na temat: wędkowanie nad zbiornikiem wodnym w Zdanowie

spacer z mieszkańcami - Piszczele

Utworzono dnia 07.05.2024

A Wy kochani lubicie spacery na świeżym powietrzu ? Bo nasi mieszkańcy bardzo . Na szczęście zimne, ponure dni już za nami . Teraz możemy korzystać z promieni słonecznych, cieszyć się widokami przyrody , oddychać świeżym powietrzem . Park Piszczele był dziś naszą oazą relaksu .

czytaj dalej na temat: spacer z mieszkańcami - Piszczele

kalambury i gry ze Szkoła Podstawową nr4

Utworzono dnia 30.04.2024

Przed nadchodzącym weekendem majowym , odwiedziła nas jak zwykle niezawodna grupa młodzieży z Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu , która pod opieką pani Małgorzaty Stylskiej zorganizowała czas naszym mieszkańcom na wspólnych zabawach w których brała udział także pani dyrektor placówki- Renata Tanćzyk oraz pani kierownik jednego z działów- Agnieszka Łukasiewicz . Seniorzy i uczniowie podzieleni na dwie grupy dzielnie ze sobą rywalizowały wykazując się przy tym ogromną wiedzą na zadawane pytania . Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem , przygotowane przez panią Małgosię . Dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, za wyśmienitą zabawę i życzymy udanego wypoczynku .

czytaj dalej na temat: kalambury i gry ze Szkoła Podstawową nr4

Spotkanie grupy projektowej Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

Utworzono dnia 25.04.2024
Spotkanie grupy projektowej Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” Roksana Pacholczak, Zuzanna Marzec, Aleksandra Kaczmarska, Wiktoria Moskal, Aleksandra Skrok, Dima Laszczenko – uczniów II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu .
Cykliczne spotkanie z podopiecznymi sandomierskiego DPS tym razem poświęcone było wspaniałemu poecie Panu Janowi Kuchcie, któremu młodzież przygotowała niepowtarzalny montaż poetycko – muzyczny pt. „Jeszcze ujrzę klucze żurawi”. W rolę recytatorów wcieliły się wyżej wymienione uczniowie, panie Beata Ryńska opiekun projektu w ramach przedmiotów Biznes i Zarządzanie, Podstawy Przedsiębiorczości, Renata Tańczyk- dyrektor placówki, Gabriela Wiatrowska- psycholog placówki . W wydarzeniu uczestniczyli pensjonariusze DPS, którzy wspólnie śpiewali piosenki z lat swojej młodości. Recytacje wierszy przeplatane były występem szkolnego zespołu „Non Morial”. „Szlachetne zbieranie i miłe darowanie” to nazwa projektu oraz kolejny wspaniale spędzony czas z osobami starszymi, samotnymi pragnącymi bliskości w swojej „ doli i niedoli dnia codziennego”. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej , kierownictwo, wszystkie osoby zaangażowane bardzo serdecznie dziękują młodzieży II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu oraz opiekunowi projektu i zespołu wokalno – muzycznego „Non Morial” pani Beacie Ryńskiej za wspólnie spędzony czas oraz atrakcyjne zorganizowanie kolejnego spotkania w ramach projektu . Jeszcze raz Dziękujemy i prosimy o więcej .
czytaj dalej na temat: Spotkanie grupy projektowej Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

zebranie Pani Dyrektor z mieszkańcami

Utworzono dnia 19.04.2024

Dzisiaj w naszym Domu odbyło się zebranie mieszkańców wraz z Panią Dyrektor , kierownikami działów ,panią księgową i paniami socjalnymi. Pani Dyrektor na wstępie przywitała ciepło wszystkich zgromadzonych mieszkańców i podziękowała za liczne przybycie. Podczas zebrania zostały omówione istotne , bieżące sprawy mieszkańców , a także odbyło się głosowanie na wybór członków do Rady Mieszkańców, która ostatecznie została bez zmian .

czytaj dalej na temat: zebranie Pani Dyrektor z mieszkańcami

Deklaracja dostępności

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 114

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 296

W poprzednim miesiącu: 571

Wszystkich: 45137

LOKALIZACJA

Pogoda