Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu

AKTUALNOŚCI, strona 3:

gry planszowe z ZSiTO Sandomierz

Utworzono dnia 16.04.2024

Pogoda za oknem nas dziś nie rozpieszcza . Ale za to rozpieszczają naszych seniorów wolontariusze z Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu, którzy razem z panią Barbarą Oszczudłowską i panią Katarzyną Bołociuch odwiedzili naszą placówkę . Przywitali seniorów upominkiem i spędzili z naszymi podopiecznymi czas grając z nimi w szachy warcaby ,oraz inne gry planszowe. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i dziękujemy za upominek .

czytaj dalej na temat: gry planszowe z ZSiTO Sandomierz

Codzienna rutyna , podstawowe zasady pielęgnacji i higieny - drugie spotkanie

Utworzono dnia 12.04.2024
Uczennice z Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu wraz z opiekunami panią Katarzyną Hałą oraz panią Martą Wojciechowską odwiedziły w dniu dzisiejszym naszych mieszkańców. Chętnych do skorzystania niecodziennych usług nie brakowało. Kiedy jedni byli już w rękach specjalistów, drudzy mogli poczekać na swoją kolej przy słodkim poczęstunku. Przyszli , młodzi fryzjerzy mieli pełne ręce roboty. Swoim wielkim sercem oraz umiejętnościami pokazali w jaki sposób można odmienić wygląd. Młodzież dzięki swojemu zaangażowaniu stworzyli wyjątkowy salon dla naszych seniorów, którzy ze względu na swój stan zdrowia nie mogą samodzielnie funkcjonować i wymagają pomocy .
Dziękujemy młodzieży i opiekunom za wszystko.
Spotkanie realizowane w ramach zadania publicznego pod tytułem ,,Codzienna rutyna , podstawowe zasady pielęgnacji i higieny". Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta w Sandomierzu.
czytaj dalej na temat: Codzienna rutyna , podstawowe zasady pielęgnacji i higieny - drugie spotkanie

,, Zwolnieni z teorii"- trzecie spotkanie z II LO w Sandomierzu

Utworzono dnia 11.04.2024
Takie spotkania to tylko w naszym Domu. Integracja pokoleń, seniorów z uczniami z II LO Sandomierz było pełne radości , serdeczności , kreatywności i dużych wrażeń . Podczas dzisiejszego spotkania, gdzie odbywały się turnieje gier planszowych i logicznych nie mogło zabraknąć radości i uśmiechu na twarzach. Zaangażowani byli wszyscy. Nie było mowy o żadnej nudzie.Spotkanie zostało zrealizowane przez młodzież z ogólnopolskiego projektu ,, Zwolnieni z teorii" . Dziękujemy młodzieży oraz opiekunom grupy pani Danucie Ordon oraz pani Dyrektor - Barbarze Majewskiej , za mile spędzone chwile .
czytaj dalej na temat: ,, Zwolnieni z teorii"- trzecie spotkanie z II LO w Sandomierzu

Dzień Dobra- spotkanie z młodzieżą z I LO Collegium Gostomianum

Utworzono dnia 11.04.2024

Dzień Dobra to radosne święto pomagania . Jest to wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich , którzy dostrzegają drugiego człowieka, poświęcają mu czas i uwagę . To dzień w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas. Dlatego tez nasi mieszkańcy mieli przyjemność spędzić ten czas z Wolontariuszami z I LO Collegium Gostomianum . Podczas spotkania rozegrały się gry planszowe , przede wszystkim szachy , ale także wiele innych gier planszowych czy logicznych . Dziękujemy młodzieży jak i opiekunowi grupy za poświęcony i mile spędzony czas .

czytaj dalej na temat: Dzień Dobra- spotkanie z młodzieżą z I LO Collegium Gostomianum

,, Zwolnieni z teorii" drugie spotkanie z II LO w Sandomierzu

Utworzono dnia 09.04.2024

     To już drugie spotkanie z młodzieżą II LO Sandomierz biorąca udział w ogólnopolskim projekcie społecznym ,,Zwolnieni z teorii" , mająca na celu pokazanie społeczeństwu jak ważne jest dbanie o samopoczucie osób starszych. Wraz opiekunem grupy Panią Danutą Ordon uczennice zorganizowały dzisiaj naszym mieszkańcom warsztaty plastyczne , gdzie za pomocą kredek , farb powstawały kolorowe pejzaże. Ne mogło się obyć także bez rozmów, które mieszkańcy uwielbiają. Zaangażowanie jakie wykazują uczennice jest dla nas bezcenne. Do zobaczenia  !!!

czytaj dalej na temat: ,, Zwolnieni z teorii" drugie spotkanie z II LO w Sandomierzu

,,Zwolnieni z teorii" projekt uczniów II Liceum Ogólnokształcącego

Utworzono dnia 05.04.2024

Grupa uczniów z II LO Sandomierz biorąca udział w ogólnopolskim projekcie społecznym ,,Zwolnieni z teorii" , mająca na celu pokazanie społeczeństwu jak ważne jest dbanie o samopoczucie osób starszych wraz z opiekunem panią Danuta Ordon odwiedziła dziś naszych seniorów . Czas który poświeciła młodzież mieszkańcom przebiegł w miłej atmosferze , gdzie były rozmowy i śpiewy. Dziękujemy za miło spędzone chwile i z niecierpliwością czekamy na kolejne .

czytaj dalej na temat: ,,Zwolnieni z teorii" projekt uczniów II Liceum Ogólnokształcącego

śniadanie wielkanocne 2024

Utworzono dnia 31.03.2024
Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w życiu każdego katolika upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego to czas nie tylko do świętowania, ale także czas refleksji nad życiem doczesnym . W niedzielny poranek , wspólnie z panią Dyrektor- Renatą Tańczyk i pracownikami naszej placówki – panią Agnieszką Łukasiewicz- kierownik Działu Opiekuńczo-Terapeutycznego oraz panią Julitą Stępniewską –kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego i Żywienia ,mieszkańcy zasiedli do Wielkanocnego stołu. Swoją obecnością zaszczycili nas goście ,Starosta Sandomierski – pan Marcin Piwnik, Wicestarosta- pan Paweł Niedźwiedź, Pani Grażyna Szklarska- Członek Zarządu Powiatu Sandomierskiego, pani Kazimiera Bednarska-członek Rady Miasta oraz pan Jerzy Żyła- członek Rady Miasta. Po złożeniu życzeń , rozpoczęła się degustacja pokarmów. Na naszym stole nie mogło zabraknąć tradycyjnego żurku z jajkiem . Śniadanie wielkanocne odbyło się w spokojnej i rodzinnej atmosferze . Po śniadaniu odbyła się msza święta celebrowana przez naszego ks. Mariana Wiącka. Cieszymy się że mogliśmy spędzić te chwile razem .
Wszystkim naszym gościom dziękujemy za udział w tym pięknym i ważnym dniu i życzymy wiele łask bożych oraz wszelkiej pomyślności .
czytaj dalej na temat: śniadanie wielkanocne 2024

wesołych świat

Utworzono dnia 27.03.2024

szkoła podstawowa w Mściowie- kolorowe karki i pisanki

Utworzono dnia 27.03.2024

Warsztaty plastyczne i spotkania z wolontariuszami to dla naszych mieszkańców miło spędzone chwile , gdzie nie tylko można rozwijać się manualnie , ale także to chwile gdzie rozmów nie ma końca. Na ostatnich zajęciach gościliśmy uczniów z Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mściowie . Pod opieką Pani Moniki Szlachcińskiej powstały kolorowe pisanki i kartki wielkanocne. Widok zaangażowanych uczniów jak i naszych seniorów wywoływał uśmiech na twarzy. Dziękujemy Pani Monice oraz młodzieży za poświęcony czas, a także za świąteczną paczkę dla naszych mieszkańców .

czytaj dalej na temat: szkoła podstawowa w Mściowie- kolorowe karki i pisanki

droga krzyżowa ze szkołą podstawową nr 4 w Sandomierzu

Utworzono dnia 22.03.2024

Okres Wielkiego Postu wciąż trwa. Każdego dnia w naszej kaplicy odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I także dziś z udziałem młodzieży z Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu, pod okiem księdza Krzysztofa Kwiatkowskiego, nasi mieszkańcy mogli wziąć udział w nabożeństwie. Rozważania, które mieszkańcy mogli wysłuchać były przejmujące i dały dużo do myślenia. Serdecznie dziękujemy za duchowe przezycia .

czytaj dalej na temat: droga krzyżowa ze szkołą podstawową nr 4 w Sandomierzu

Deklaracja dostępności

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 113

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 295

W poprzednim miesiącu: 571

Wszystkich: 45136

LOKALIZACJA

Pogoda