Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu

Dom Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu znajduje się w centrum miasta, w pobliżu dworca autobusowego i Starostwa Powiatowego w Sandomierzu. Mieści się w nowym, czterokondygnacyjnym budynku, pozbawionym barier architektonicznych.
Jest to placówka stałego pobytu, dysponująca 110 miejscami, głównie dla osób w podeszłym wieku. 20 miejsc jest przeznaczonych dla osób przewlekle somatycznie chorych. Dom świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na poziomie obowiązującego standardu, w zakresie i formach wynikających z indywidualnych potrzeb osób w nim przebywających.
Organizacja Domu Pomocy Społecznej, zakres i poziom świadczonych przez placówkę usług uwzględnia w szczególności: wolność, intymność, godność i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Domu oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.
W Domu jest kaplica, mieszkańcy mają też możliwość korzystania z posługi kapłana.
Na każdym piętrze znajdują się aneksy kuchenne oraz świetlice z telewizorami. Pokoje są jedno-, dwu- i trzyosobowe. Przy każdym pokoju jest łazienka z wanną oraz umywalką. Ponadto są łazienki ogólnodostępne z wannami i prysznicami. W starej części domu znajduje się kuchnia z jadalnią, gdzie wydawane są posiłki. Stosowane są diety wg. zaleceń lekarza.
DPS dysponuje również samochodem dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością. 

Deklaracja dostępności

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

LOKALIZACJA

Pogoda