Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu

O nas

Podejmowanie wyborów wpisane jest w życie każdego człowieka. Wybory bywają bardzo trudne, tak ciężkie, że czasem wręcz wolelibyśmy, żeby „zdecydowało się samo”. Na co dzień musimy decydować o rzeczach małych i sprawach wielkich. Nie lubimy stawać w obliczu wyborów, gdyż nie mamy pewności, czy podjęta decyzja zwiększy czy zmniejszy komfort naszego życia. Żyjemy w pewnej rzeczywistości, czasem może nawet nie najlepszej, ale boimy się nowego, obawiamy się tego czego po prostu nie znamy.

W tym momencie chcielibyśmy dodać otuchy wszystkim, którzy właśnie zajrzeli na stronę Naszego Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, żeby zobaczyć, jak wygląda życie w takiej placówce. Być może ktoś z zerkających na tę stronę właśnie rozważa decyzję o zamieszkaniu w niej.

Życie w Domu Pomocy Społecznej – od razu odpowiemy – jest dokładnie takie, jakie mieszkaniec sobie wykreuje. Dom jako placówka stwarza warunki do życia na dość wysokim poziomie, zapewnia posprzątany pokój, regularne posiłki, w tym dwudaniowy obiad, całodobową pomoc pielęgniarek, dostęp do lekarzy, rehabilitację, pomoc opiekunów, kontakt z księdzem i psychologiem. Wychodzi także z szeroką propozycją zajęć terapeutycznych. Na terenie Domu jest terapia zajęciowa, plastyczna, są zajęcia taneczne, można pójść do groty solnej. Instruktorzy starają się, aby każdy miał możliwość rozwijania własnych zainteresowań, ciekawego spędzenia czasu wolnego. Stąd wiele zorganizowanych zajęć, np. kulinarnych, manualnych, wycieczek, wyjść  na spacery czy do kina. Generalnie – jest jak w domu – są święta, wigilia, przychodzą goście.

A od człowieka zależy, na ile odnajdzie się w tej rzeczywistości. Jeśli ktoś z natury jest narzekaczem, pewni jesteśmy, że i tu znajdzie powód do narzekań, jeśli ktoś jest urodzonym optymistą, podejrzewamy, że realia placówki nie podetną mu skrzydeł, jeśli natomiast trafimy na sceptyka i człowieka nieufnego – możemy zaprosić go do Naszego Domu, żeby sam zobaczył jak tu faktycznie życie wygląda.

Jedno jest pewne – decyzja o zamieszkaniu w placówce jest odwracalna. Nikt nikogo tu nie przetrzymuje, nie zabrania powrotu do środowiska, do tzw. miejsca poprzedniego zamieszkania. W każdej chwili można zrezygnować z pobytu w Naszym Domu. Podobnie nikt mieszkańcowi nie zabrania wychodzić z placówki, czy wyjeżdżać do bliskich, rodziny i znajomych. Dom funkcjonuje na zasadzie dużej rodziny, która ma pewne pisane i niepisane zasady. Przestrzeganie tych zasad jest niezbędne dla współżycia setki osób, z których każda ma swój charakter, swoje przyzwyczajenia i własny bagaż doświadczeń. Pracownicy otaczają troską każdego, wszystkim starają się pomóc, jednak jakość życia w placówce tak naprawdę jest jedynie proporcjonalna do dojrzałości podjętej decyzji o zamieszkaniu w domu pomocy. Stąd wiemy, że najłatwiej w placówce aklimatyzują się i najlepiej funkcjonują osoby, które same i świadomie podejmują niełatwą, przyznamy, decyzję.

Wszystkich, którzy rozważają rozpoczęcie starań o skierowanie do Naszego Domu Pomocy Społecznej, stojąc tym samym w obliczu podjęcia tak ważnej decyzji, zapraszamy do odwiedzenia Naszej placówki.

Dyrekcja i Zespół Pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.

Deklaracja dostępności

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

LOKALIZACJA

Pogoda