Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Sandomierzu

AKTUALNOŚCI, strona 5:

dziecięcy przegląd kolęd i pastorałek

Utworzono dnia 07.02.2024
Dziecięcy Przegląd Polskich Kolęd i Pastorałek w naszym mieście ma swoją tradycję. W Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu, bo tam miał miejsce organizowany konkurs, przedstawiciele naszego Domu wraz z Panią Dyrektor- Renatą Tańczyk, mogli podziwiać występy dzieci z sandomierskich przedszkoli.
czytaj dalej na temat: dziecięcy przegląd kolęd i pastorałek

spacer z mieszkańcami

Utworzono dnia 21.02.2024

Na wiosnę czekamy wszyscy - to w końcu ciepło, słońce, pobudka do życia i oczywiście spacery. Do kalendarzowej wiosny musimy troszkę poczekać , ale dzisiejsze promienie słońca zachęciły nas do spacerowania.

czytaj dalej na temat: spacer z mieszkańcami

życzenia świąteczne

Utworzono dnia 22.12.2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy Państwu serdeczne życzenia , wszelkiej pomyślności , niepowtarzalnej atmosfery, ciepła oraz obfitości wszelkich dóbr. Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia , poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia towarzyszą Państwu przez cały Nowy Rok.
WESOŁYCH ŚWIĄT

czytaj dalej na temat: życzenia świąteczne

walentynki 2024

Utworzono dnia 21.02.2024

Walentynki, to dzień który kojarzy się z miłością i sercem, a także szacunkiem i przyjaźnią. Również i w tym roku w naszym Domu świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Dzięki Panu Wojciech Makan, który umilił nam te chwile grając i i śpiewając piękne piosenki polskich jaki i włoskich wykonawców. Panie Wojtku serdecznie dziękujemy. Na koniec spotkania muzycznego mieszkańcy zostali obdarowani upominkami ufundowane przez Fundacja ". Dziękujemy.

czytaj dalej na temat: walentynki 2024

paczka dla seniora- podziękowania

Utworzono dnia 06.12.2023

,,Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi….”

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych którzy potrzebują pomocy.

                                DZIĘKUJEMY!!!!!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udziale w akcji ,, paczka dla seniora”, za okazane wsparcie i za to ze mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi. Państwa hojność zaangażowanie przerosły nasze oczekiwania. To dowód na to ze w dzisiejszm zabieganym świecie nie brakuje ludzi wrażliwych , empatycznych o wielkim sercu.

Podziękowania składamy:

Fundacja tv puls ,,Pod Dębem”, Leokadia Solarska i  Magdalena Śmielak, Katarzyna Mendyk, Barbara  Kwasek oraz Zakład Kamieniarski Arkadiusz Hała, Elżbieta Wiatrowska, Grażyna Krakowiak, Joanna Samela, Weronika Kuter, Tokarska Ewa, Joanna kowalska, Anna i Andrzej Anwajler, Małgorzata Karasińska, Joanna i Rafał Dybowscy, Urząd Statystyczny w Kielcach oddział w Sandomierzu, I Liceum Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Szkoła Prestiż w Sandomierzu, Bursa Szkolna w Sandomierzu, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sandomierzu, Szkoła podstawowa nr 4 w Sandomierzu, Ewelina Gnatowska  Pietruszka, Elżbieta Małgorzata Wójcik, Paweł trzaska, Aktywny Senior, komenda Powiatowa policji w Sandomierzu, Wydział Geodezji i Referat Nieruchomości  w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu , kilka osób bezimiennych.

spotkanie z wolontariuszkami

Utworzono dnia 15.02.2024
Nasi wolontariusze nigdy nie zapominają o naszych mieszkańcach, szczególnie kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Chorych.
W ostatnich dniach odwiedziła nas młodzież z I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum wraz z opiekunem Panią Kingą Półgrabią , wręczając laurki i przy tym składając najlepsze życzenia. Spotkanie przebiegło w wyśmienitej atmosferze gdzie zarówno młodzież jak i nasi seniorzy, mocno zaangażowani w przygotowane zabawy bawili się świetnie .
czytaj dalej na temat: spotkanie z wolontariuszkami

informacja w sprawie odwiedzin

Utworzono dnia 30.11.2023

warsztaty walentynkowe z młodzieżą

Utworzono dnia 13.02.2024

W dzisiejsze przedpołudnie mieliśmy przyjemność gościć młodzież z Szkoły Podstawowej w Mściowie , którzy odwiedzili naszych mieszkańców i z okazji nadchodzącego Święta Chorych przygotowali własnoręcznie robione kartki z życzeniami. Kolejnym nadchodzącym świętem są Walentynki i z tej także okazji uczniowie razem z seniorami wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem i stworzyli piękne kolorowe kartki . Dziękujemy młodzieży jaki i opiekunowi grupy Pani Monice Szlachcińskiej za czas spędzony w miłej atmosferze

czytaj dalej na temat: warsztaty walentynkowe z młodzieżą

spotkanie ze Środowiskowym Domem Samopomocy

Utworzono dnia 17.11.2023
W dzisiejsze przedpołudnie mieliśmy przyjemność gościć podopiecznych z Środowiskowy Dom Samopomocy w Sandomierzu. Wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych uczciliśmy Święto Niepodległości . Niektórzy zaprezentowali indywidualne występy , nagrodzone gromkimi brawami. Serdecznie dziękujemy opiekunom grupy za tak mile spędzony czas.
czytaj dalej na temat: spotkanie ze Środowiskowym Domem Samopomocy

strzyżenie mieszkańców

Utworzono dnia 13.02.2024

Wczoraj nasza duża świetlica Domu zamieniła się w salon urody. W ramach wolontariatu uczennica szkoły Ekonomik Sandomierz, kształcąca się w zawodzie fryzjer, wraz z opiekunem Panią Mariolą Łowicką, zadbała o wygląd naszych mieszkańców. Chętnych do skorzystania usług fryzjerskich nie brakowało, dlatego Laura miała dużo pracy. Dziękujemy serdecznie za spotkanie , które przebiegło w miłej atmosferze, za zaangażowanie się uczennicy oraz słodki poczęstunek jaki przygotowała Pani Mariola.

czytaj dalej na temat: strzyżenie mieszkańców

Deklaracja dostępności

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 114

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 296

W poprzednim miesiącu: 571

Wszystkich: 45137

LOKALIZACJA

Pogoda